Dit artikel gaat over witte vlekken en over ontwikkelingen in onze (kerkelijke) gemeenschap die onze diaconale aandacht vragen.
Witte vlekken in het diaconale beleidsplan zijn onderwerpen die we ervaren als belangrijk voor ons functioneren als diaconale gemeente, maar die om de één of andere reden –nog- niet of niet voldoende vertaald worden naar concrete doelen en acties. Het gaat hier om de volgende onderwerpen:
• Het signaleren en ter sprake brengen van knelpunten in kerk en samenleving.
• Het bevorderen van de zorg voor het behoud van de schepping. Voor de komende jaren stellen wij daarom als doel de discussie over deze elementen van onze missie met elkaar te voeren en waar mogelijk en noodzakelijk deze te vertalen naar concrete initiatieven en doelen.

 

Onderwerpen die in dit verband een meer of minder belangrijke rol in onze discussie kunnen hebben zijn:
• Individualisering en eenzaamheid.
• Afname solidariteit en sociale controle.
• Arbeidsdeelname en werkloosheid.
• Stress.
• Vergrijzing/ontgroening van onze gemeente.
• Meer vrije tijd.
• Kwetsbare mensen en kwetsbare groepen.
• Meer aandacht van onze kerkelijke gemeente voor de nood in de samenleving. (vluchtelingen e.a.)
• Gevolgen van bezuinigingen in wet- en regelgeving.
• Mogelijkheden om samen te werken en initiatieven af te stemmen.
Al met al mogelijkheden te over om met elkaar het gesprek aan te gaan en met het resultaat daarvan het diaconale karakter van onze gemeenschap te vormen en te stimuleren. Dat vraagt ook om continuïteit van de inzet van het diaconale team. Daarover meer in een volgend artikel.

 

Login

Welkom

PG Meppel is de Protestantse gemeente in Meppel. Een open en actieve geloofsgemeenschap.

Onze gemeente kent twee wijkgemeenten. Te weten Stad en Landen en Het Erfdeel

 

Wilt u iets met ons delen? Dat kan via 'Contact' of een mail naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Stadenlanden

heterfdeel